piątek, 22 kwietnia 2016

Bohaterowie


* Bartemiusz Procjon Ignatius Black *
22 lata
Urodzony 01 stycznia 2000 roku w Edynburgu
Były uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart w domu Ravenclaw.
Od piątego roku był prefektem, w siódmej klasie został Prefektem Naczelnym.
Student Uniwersytetu Nauk Magicznych w Londynie na wydziale Czarnej Magii, gdzie robi specjalizację: Transmutacja ludzka i zwierzęca oraz zapisał się do Szkoły Aurorskiej.

Ma praktyki nauczycielskie na stanowisku profesora Obrony przed czarną magią.
Jego kwatery i gabinet są na drugim piętrze

Status krwi: Czysta
(Od siedemnastu pokoleń, czyli od początku istnienia rodu)


Różdżka: 13 cali, zrobiona z kości słoniowej zwiększającej moc magiczną i stabilność zaklęć, sztywna, rdzeń z włókna serca chimery, doskonała do Czarnej Magii i Transmutacji. Rączka  rzeźbiona. Wzdłuż różdżki ma wygrawerowany swój ulubiony cytat:   
Nie umarło, co zasnęło przed wiekami
Nawet śmierć może umrzeć z eonami
Cytat jest napisany runami wypełnionymi ithildinem, substancją zrobioną z minerałów, która odbija tylko światło księżyca i gwiazd. Różdżka jest zabezpieczona przed kradzieżą i używaniem przez obce osoby Sectusemprą i Urokiem Poplątania Zmysłów.


Zwierze: Posiada pyszałka wspaniałego, to gatunek rajskiego ptaka o niezwykle długim ogonie i cienkim, zakrzywionym dziobie. Samiec szarobrązowy z ciemną głową i niebieskimi tęczówkami. Na bokach ciała widoczne ozdobne niebieskie i brązowe pióra. Pożywienie jego stanowią owady, które wyciąga swoim długim, zakrzywionym dziobem ze spróchniałego drewna; rzadziej zjada owoce. Nauczył go mówić podstawowe zwroty. Nazywa się Anubis i dostał go na swoje jedenaste urodziny.


Przedmioty na jakie uczęszczał: 1) Transmutacja, 2) Obrona przed czarną magią, 3) Eliksiry i Antidota, 4) Zaklęcia i Uroki, 5) Zielarstwo, 6) Opieka nad magicznymi stworzeniami,
7) Starożytne Runy, 8) Astronomia, 9) Historia Magii.
Oceny ze Standardowych Umiejętności Magicznych:

Oceny z Okropnie Wyczerpujących Testów Magicznych:

Wygląd: szatyn o dłuższych włosach. Ma ciemne, brązowe oczy. Mierzy 190 cm wzrostu i waży 80 kg. Jest wysportowany, lubi pływać. Na lędźwiach ma wytatuowanego smoka. Na prawym przedramieniu ma długą i ledwo widoczną o perłowym kolorze bliznę, którą zostawiła mu Akromantula wielkości bernardyna spotkana w Zakazanym Lesie. Barty od kilku lat używa jednego zapachu perfum po którym łatwo go rozpoznać. Jest ciepły i jednocześnie świeży. Zmysłowy i uwodzicielski, tajemniczy i intrygujący. Skład: jałowiec, konwalia, kwiat tytoniu, ambra, estragon, irys, lilia, esencja lnu.
 Charakter: Barty to typ Krukońskiego kujona z CIS'em Ślizgona: cyniczny, ironiczny, sarkastyczny. Ma dystans do siebie i świata. Posiada ogromne poczucie humoru, nie lubi ponuraków. Lubi się uczyć. Raczej nieprzekupny. Nie lubi zwracać na siebie zbytnio uwagę. Woli robić swoje bez fleszy i reflektorów. Jest strasznie uparty i wybuchowy. Czasami głupota potrafi wyprowadzić go z równowagi. Zdarza mu się być wyniosłym. Zna swoją wartość i czasem zbyt efektownie to zaznacza przez co może wychodzić na narcyza lub snoba, ale taki nie jest.

Bogin: Mantykora

Dodatkowe informacje: Odziedziczył  po dziadku, Anthonym Corvinusie, który jest dyrektorem Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów dość przydatny i rzadki dar, którym jest metamorfomagia, czyli jest to osoba, która potrafi w każdej chwili przetransmutować jakąś część swojego ciała, np. nos, albo zmienić kolor włosów. Jedyna część ciała, której koloru, wielkości nie może przetransmutować, są oczy. Jest to cecha, z którą czarodziej musi się urodzić, a której nie można się nauczyć. Victor Corvinus, brat jego ukochanej babci od kiedy skończył jedenaście lat uczył go oklumencji, dzięki niej jest odporny na magiczną penetrację z zewnątrz i uleganie cudzym wpływom. Umiejętność ta zabezpiecza także wspomnienia i uczucia przed wydobyciem i odczytaniem przez osoby niepowołane. Nauka mu szła bardzo opornie, w pełni opanował oklumencję dopiero po czterech latach gdy był w piątej klasie. Nie lubi Quidditch’a, nudzi go ten sport, ale czytając kiedyś przypadkiem jakiś tygodnik sportowy natknął się na bardzo ciekawą afrykańską drużynę, Pogromcy Olbrzymów z Gimbi, drużyna Etiopii i od tamtej pory im kibicuje śledząc ich postępy. Na Pokątnej kupił sobie czarny pas skórzany do spodni z wypustkami, w których są kryształowe fiolki, nietłukące się i samo uzupełniające z bardzo przydatnymi eliksirami (veritaserum, wielosokowy, regenerujący, słodkiego snu, obezwładniający, przeciwbólowy, wywar żywej śmierci, uzupełniający krew). Nie rozstaje się nigdy z tym paskiem, który trudno było zdobyć.
Barty posiada zapasową różdżkę, którą przypadkiem znalazł na Ulicy Śmiertelnego Nokturnu w sklepie Borgin&Burkes kiedy szukał prezentu na urodziny dla swojego ojca. Był bardzo podekscytowany kiedy pan Borgin mu opowiadał o różdżce. Jest to piętnastocalowy magiczny patyk wykonany z hebanu, który daje dużą moc, ale najciekawszym jest rączka różdżki wykonana z ludzkiej kości. Ma na końcu wyrzeźbioną czaszkę. Taki przewodnik jest doskonały do Czarnej Magii. Rdzeń jest płynny i jest nim jad Akromantuli wymieszany z krwią Chimery. Barty z racji swoich zainteresowań kupił ją bez wahania i trzyma ją w pięknej szkatułce w kufrze. 

- Boisz się magii, Richardzie?
- Zawsze mnie fascynowała - odparł po namyśle. - Ciekawiła i pociągała. Teraz wiem, że jest magia, której należy się obawiać. Ale myślę, że z nią jest tak jak z ludźmi: jednych lepiej omijać z daleka, innych dobrze jest poznać.
— TerryGoodkind
Pierwsze prawo magii

Urodził się pod Edynburgiem gdzie mieści się jego rodzinna posiadłość. Dom i cały teren posiada antymugolskie środki bezpieczeństwa takie jak nienanoszalność, zaklęcia zapomnienia, zaklęcia antymugolskie jak i chroniące przed czarodziejami o złych zamiarach.  Rodzina Corvinus wywodzi się od starego rodu Peverell’ów. Mimo, że jego rodzina nigdy nie mieszała się z mugolami to nieobce są im związki z wampirami, wilkołakami, olbrzymami czy willami i elfami lub innymi magicznymi istotami. Rodzina posługuje się pieczęcią Peverell'ów. Zna cztery języki: goblidegucki, trytoński, łacinę i francuski. Nigdy nie zapomni tych lat kiedy matka kazała mu uczyć się tych skomplikowanych języków, ale z perspektywy czasu nie żałuje, że mama była taka uparta. W końcu nic nie stracił umiejąc je, a przeciwnie, sporo zyskał. Potrafi grać na gitarze, to było ultimatum dane mamie, że będzie uczyć się języków jeśli ona nie zmusi go do gry na skrzypcach czy fortepianie.
Uwielbia słodycze i zawsze szafkę nocną ma wypełnioną różnymi smakołykami, takimi jak Pieprzne diabełki, Ślimaki-gumiaki, Kremowe bryły nugatu, Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta, Musy-świstusy, Gumy do żucia Drooblesa, Miętowe ropuchy, Kwachy, Waniliowo-czekoladowe karaluchy, eksplodujące cukierki i jego ulubione od których jest uzależniony Toffi o barwie miodu.

Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw. Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu.
— Paulo Coelho
Zahir

Nosi przeważnie czarne obcisłe szaty podkreślające jego umięśnione ciało. Dużo pływa, gdy jest ciepło. Na lewej ręce nosi srebrny zegarek z 12nastoma rączkami i zamiast wskazówek poruszają się małe planety, pokazuje czas astronomiczny najdokładniejszy jaki może być. Posiada licencje na teleportację, którą zdobył kiedy tylko ukończył siedemnaście lat i przy okazji udało mu się przypadkiem zdobyć licencję na świstokilki, ale to już dłuższa historia. Na palcu serdecznym lewej dłoni błyszczy rodowy sygnet rodziny Corvinus, który dostał od dziadka, a na prawej znowuż ma pierścień, który dostał od rodziców na siedemnaste urodziny.
Jego ulubionymi przedmiotami były Transmutacja, Eliksiry i Obrona przed czarną magią. Bardzo interesuje się Czarną Magią, dużo czyta na ten temat i w tajemnicy przed wszystkimi ćwiczy zaklęcia i uroki w praktyce. Gdy przybył do Hogwartu znał więcej czarno magicznych klątw niż nie jeden siódmoklasista. Dzięki zabezpieczeniom swojego domu przed kontrolą Ministerstwa Magii mógł ćwiczyć nielegalne zaklęcia. Dlatego od trzech lat na wakacjach ćwiczył Niewybaczalne na pająkach i dopiero na ostatnich opanował je wszystkie.
Kiedyś myślał o aurorstwie, ale teraz marzy o pracy w Departamencie Tajemnic lub o zostaniu dyplomatą w Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów, a to dlatego, że wiąże się to z podróżami, które tak uwielbia. Uczęszczał na Koło Eliksirów i Klub Pojedynków.
Zawsze jest uśmiechnięty i pogodny, po za dniami gdy ma humor typu „bez kija nie podchodź”, ale to chyba każdy ma gorsze dni. Uwielbia mugolską muzykę i literaturę. Słucha m.in. The Doors, Pink Floyd, Sex Pistols, Black Sabbath, Deep Purple, Iron Maiden, AC/DC, Queen. Z autorów powieści lubi Kinga i Agathe Christi.
Ostatnio w nowym sklepie na Ulicy Pokątnej kupił sobie srebrną Myślodsiewnie, którą trzyma ukrytą w szafie w gabinecie, w której przechowuje zamknięte na klucz swoje wspomnienia.

O trzeciej nad ranem krew płynie w żyłach wolniej niż zwykle, a sen jest wyjątkowo głęboki. Dusza jest wówczas albo pogrążona w błogosławionej nieświadomości, albo miota się rozpaczliwie, rozglądając się z przerażeniem wokół siebie. Nie istnieją żadne stany pośrednie. O trzeciej nad ranem świat, ta stara dziwka, nie ma na twarzy makijażu i widać, że brakuje mu nosa i jednego oka. Wesołość staje się płytka i krucha, jak w zamku Poego otoczonym przez Czerwoną Śmierć. Nie ma grozy, bo zniszczyła ją nuda, a miłość jest tylko snem.
— Stephen King
Miasteczko Salem
Patronus: Pegaz

Rodzina:
Ojciec – Phineas Zachariasz Black (ur. 17 listopada 1976 roku) kierownik skrytek specjalnych w Banku Gringotta. Wychowanek domu Slytherina. Poważny, nieco oschły i obowiązkowy. Nigdy nie umiał okazywać zbytnio swoich uczuć, ale bardzo kocha swoją rodzinę i staje zawsze za nią murem.
Brat  – Rufus Orion Black ( ur. 05 czerwca 1997 roku) asystent dyrektora Departamentu Tajemnic. Skończył Hogwart będąc w Slytherinie. Kawalarz, niepoprawny optymista, rozpuszczony dzięki babci, ale zawsze można na niego liczyć.
Matka – Kirke Merry Black z domu Malfoy (ur. 24 marca 1978 roku) uzdrowicielka w szpitalu św. Munga na oddziale urazów pozaklęciowych. Była Krukonka. Najwspanialsza kobieta jaka chodzi po Ziemi.
Abraham Peverell - brat Benicjusza ojca Kadmusa, Antiocha i Ignotusa, założyciela rodu Peverell, od którego w prostej linii wywodzi się ród Corvinusów.  Urodził się 13 grudnia 1139 roku w Londynie i został przemieniony 27 października 1207 roku w Transylwanii, gdzie mieszkał przez jakiś czas i prowadził badania. Mieszka obecnie w dworze Bartiego Blacka. Dobrze się dogadują po mimo takiej różnicy wieku. Abraham podpisał z Ministerstwem Magii pakt, które ma dwa banki krwi w Londynie do karmienia wampirów, by te w zamian nie polowały na terenie danego państwa, jak to mówią „Wilk syty i owca cała”.  Jako, że przed przemianą był czarodziejem posiada czternastocalową różdżkę zrobioną z jesionu, a rdzeniem jest włos ze skóry Demimoza. Kiedy jeszcze był człowiekiem, a raczej czarodziejem, zajmował się alchemią i Czarną Magią. Doprowadziły go one do poznania wiedzy o wampirach, którą postanowił wykorzystać. Udało mu się uwięzić jednego ze starych wampirów i wypić jego krew (wampir, którego udało mu się uwięzić był nadwornym magiem i kapłanem w czasach pierwszej dynastii w Egipcie, na dworze faraona Narmera. Panował w latach 3150-3125 p.n.e.), co doprowadziło do jego przemiany. Od tej pory sam stał się potężnym wampirem. Przemiana ta dokonała się jednak kiedy Abraham był już stary czyli miał 68 lat i to odcisnęło znaczące piętno na jego wyglądzie. Pomimo faktu, że dar ciemności zmienia człowieka wewnątrz i zewnątrz, sprawiając, że wszelkie niedoskonałości znikają i staje się wręcz idealny, nie pomogło to Abrahamowi. Osoba przemieniona w wampira zachowuje swój wygląd z chwili w której doszło do ukąszenia (i późniejszego wypicia wampirzej krwi). Między innymi włosy na zawsze będą miały tą samą długość itd. Abraham przyjmując mroczny dar jako osoba stara, pozostała już taka na zawsze. Mimo to jest on jednym z najstarszych i najpotężniejszych wampirów, do czego zapewne przyczyniła się jego duża wiedza. Według innych wampirów jest on szaleńcem, wampirem nierozumiejącym ich tajemnic, szydzącym z nich, przez co ma wielu wrogów.   *******
Aktualnie:

Barty obecnie uczęszcza na Uniwersytet Nauk Magicznych w Londynie. Uczelnia wysłała go na praktyki nauczycielskie do Hogwartu. Jest na piątym roku studiów i na trzecim - ostatnim roku w Szkole Aurorskiej. 
 *******


Victoria Dorcas Alicja Yaxley* –
19 lat, Urodzona 03 marca 2003 roku w Dover. Była uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart w domu Slytherin. Studentka Uniwersytetu Nauk Magicznych w Londynie na wydziale Eliksirów. Status krwi: Czysta.
Ma staż u profesora Horacego Slughorn'a.
Różdżka: 12 cali, zrobiona z dębu, sztywna, rdzeń z pióra feniksa, doskonała do Uroków.
Zwierze: posiada sowę jarzębatą, którą nazwała Afrodyta.
Wygląd: czarne długie do połowy pleców włosy, jadowicie zielone oczy i blada alabastrowa skóra. Szczupła, średniego wzrostu. Kilka piegów koło nosa.
Charakter: strasznie głośna z niej osóbka, wszędzie jej pełno. Szczera do bólu, nienawidzi kłamców. Ma dość liberalne podejście do życia. Potrafi być wredna jeśli ktoś jej nadepnie na odcisk. Wnuczka Arnolda Yaxley'a, sławnego Śmierciożercy i byłego szefa Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów.
Rodzina:
Ojciec – HugoYaxley, urzędnik w Departamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów. Wychowanek domu Slytherina.
Matka – ArtemizjaYaxley, uzdrowicielka w Szpitalu św. Munga. Była Gryfonka.


Nicolas Alfard Septimus Selwyn* –
22 lata, Urodzona 16 czerwca 2000 roku w Londynie. Były uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart w domu Slytherin. Student Uniwersytetu Nauk Magicznych w Londynie na wydziale Transmutacji. Status krwi: Czysta.
Różdżka: 11,5 cala, zrobiona z hebanu, dość wytrzymała, rdzeń z pazura gryfa, doskonała do Transmutacji.
Zwierze: posiada lelka wróżebnika, nazwał go Armand.
Wygląd: zielonooki blondyn o niezbyt krótkich włosach, które są wiecznie w artystycznym nieładzie, średniego wzrostu, szczupły z silnym zarysem mięśni.
Charakter: indywidualista, trzyma się swoich przekonań mimo przeciwności losu i środowiska, ma odwagę być sobą, niezachwianie dąży do celu, wieczny optymista z typowym angieslkim poczuciem humoru.
Rodzina:
Ojciec – Orsino Selwyn, urzędnik w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów. Wychowanek domu Slytherina.
Matka – Galatea Selwyn, publicystka tygodnika „Czarownica”. Była Puchonka.
*****************

Cuthbert Binns – duch, nauczyciel historii magii. Pewnego wieczoru zasnął przed kominkiem w pokoju nauczycielskim, a kiedy się obudził, by iść na lekcje, nie miał już ciała.


Filius Flitwick – profesor zaklęć i uroków, który jest tak niski, że musi za swoim biurkiem stać na stosie książek. Jego gabinet znajduje się na siódmym piętrze przy podstawie zachodniej baszty. W jego żyłach płynie trochę ludzkiej i trochę goblińskiej krwi, mimo to posiada olbrzymie zdolności magiczne. Nieco zabawny, ale sympatyczny. Ma piskliwy głos. Opiekun Krukonów.


Minerwa McGonagall - nauczycielka transmutacji, dyrektorka Hogwartu, jedna z członkiń Zakonu Feniksa. Jest animagiem, potrafi przemienić się w charakterystyczną kotkę z czarnymi obwódkami wokół oczu, które przypominają okulary, jakie nosi. Jest osobą, obok której nie można przejść obojętnie. Wysoka, czarnowłosa czarownica o srogim spojrzeniu z wiecznie zwężonymi ustami. Energiczna, bystra, już na pierwszej lekcji dała uczniom pokaz tego, co potrafi. Umie utrzymać ciszę w klasie bez podnoszenia głosu. Jest stanowcza i wymagająca. Mimo swojego wyglądu i srogiej postury bardzo martwi i troszczy się o uczniów. Stara się być sprawiedliwa i wyrozumiała, lecz do pewnych granic rozsądku. Pod tą skorupą stanowczości jest jednak serdeczną, bardzo pomocną osobą, która nie wie, co to strach.


Horacy E. F. Slughorn - nauczyciel eliksirów, opiekun Syltherinu. Jest bardzo grubym staruszkiem o błyszczącej łysinie, srebrnych wąsach morsa i wodnistych, wyłupiastych oczach. Zawsze jest ubrany z przepychem w kamizelki, których guziki ledwo opinają się na jego potężnym brzuchu. Uwielbia robić zamieszanie lub prowadzić w teatralny sposób lekcje, to znaczy kocha wytwarzać tajemniczą aurę. Jest wielkim smakoszem zarówno słodyczy, jak i trunków. Lubi cukrowe ananasy i miód pitny najlepiej od Madame Rosmerty.


Pomona Sprout - nauczycielka zielarstwa w Hogwarcie i opiekunka Puchonów. Zawsze nosi stary, dziurawy kapelusz i ma umazane ziemią ubranie. Za paznokciami ma zawsze warstwę ziemi.


Sybilla Patrycja Trelawney - nauczycielka wróżbiarstwa. Wnuczka jasnowidzącej Kasandry Trelawney. Jest to dość osobliwa postać, zamieszkująca północną wieżę Hogwartu, rzadko schodząca do innych części zamku. Twierdzi, że jest praprawnuczką słynnej jasnowidzki Kasandry Trelawney. Sama jest święcie przekonana o swoich zdolnościach jasnowidzenia, choć jej talenty nie są zbyt pewne dla innych. Parę lat przed narodzinami Harry'ego, w Gospodzie Pod Świńskim Łbem wypowiedziała przepowiednię dotyczącą młodego czarodzieja i Voldemorta, którą podsłuchał pod drzwiami Severus Snape.


Argus Filch – Jest woźnym w Hogwarcie. Ma ukochaną kotkę Panią Norris, która pomaga mu w śledzeniu uczniów, którzy coś przeskrobali. Jest charłakiem.


Madame Poppy Pomfrey – pielęgniarka pracująca w skrzydle szpitalnym w Hogwarcie.


Madam Rolanda Hooch – nauczycielka latania na miotłach oraz sędzia quidditcha. Ma krótkie, szare włosy i żółte oczy jastrzębia.

Madam Irma Pince – bibliotekarka Hogwartu z wyglądu przypominająca wygłodniałego sępa. Dość despotyczna, ma wielki szacunek do książek i pilnuje, żeby w jej bibliotece panował ład, porządek i cisza.

Aurora Sinistra – nauczycielka astronomii. Uczy o północy na najwyższej wieży Hogwartu, Wieży Astronomicznej.

Septima Vector – nauczycielka numerologii. Uwielbia zadawać swoim uczniom skomplikowane prace domowe.


Rubeus Hagrid - jest gajowym i strażnikiem kluczy w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, prowadzi zajęcia z opieki nad magicznymi stworzeniami. Hagrid jest pokaźnej postury, ma czarne oczy, czarne skręcone włosy i brodę, mówi z charakterystycznym akcentem. Jego cechą charakterystyczną jest fascynacja hodowlą niebezpiecznych zwierząt. Został opiekunem Gryfonów kiedy Minerva zrezygnowała z tego stanowiska.

Bathsheda Babbling - nauczycielka starożytnych run.

Esmeralda McKinnson - nauczycielka mugoloznastwa*

Jęcząca Marta – duch, który straszy w damskiej łazience znajdującej się na pierwszym piętrze w Hogwarcie. Nosi okulary. Często wskakuje do muszli toaletowej, żeby się zabić, ale wtedy przypomina sobie, że jest już martwa. Jest szczególnie wrażliwa na punkcie swojej śmierci i opinii o własnej osobie.

Krwawy Baron – duch jednego z domów w Hogwarcie – Slytherinu.

Prawie Bezgłowy Nick, właściwie Sir Nicholas de Mimsy-Porpington – duch-rezydent Wieży Gryffindoru.

Szara Dama – duch jednego z domów Hogwartu – Ravenclaw. Naprawdę nazywa się Helena Ravenclaw. Jest zmarłą córką założycielki domu, Roweny Ravenclaw.

Gruby Mnich – duch domu Hufflepuff. Gruby Mnich ma duże poczucie humoru. Jest dobrotliwy i wybacza kawały poltergeistowi Irytkowi.

Irytek – poltergeist, złośliwy duch. Zamieszkuje w zamku Hogwart. Notorycznie płata złośliwe i niezbyt mądre dowcipy: zalanie łazienki wodą, zalepienie dziurki od klucza, oblanie kogoś atramentem. Śpiewa też często sprośne piosenki. Nienawidzi go woźny Hogwartu, Argus Filch. Jedyną postacią, której się boi jest duch Krwawy Baron.

Ksenofilius "Ksenio" Lovegood – wydawca gazety Żongler. Ojciec Luny Lovegood. W młodości uczęszczał do szkoły Hogwart do domu Ravenclaw.


Rita Skeeter – dziennikarka Proroka Codziennego. Urodzona w 1951 roku. Jest jednym z niezarejestrowanych animagów, zmienia się w żuka. Dziennikarka znana z ciętego pióra, pisze wiele kąśliwych artykułów nie zawsze zgodnych z prawdą.

Sir Cadogan – postać znajdująca się na obrazie w korytarzu na siódmym piętrze w Hogwarcie. Jest to niski i dość krępy rycerz w pełnej zbroi, który zawsze szuka okazji do walk i pojedynków. Posiada tłustego, grubego i nakrapianego konika, na którym nie umie jeździć. Jest szlachetny, godny, honorowy i bardzo "rycerski", zawsze służący pomocą dobrym ludziom.

Gruba Dama – postać na portrecie, który jest drzwiami do Wieży Gryffindoru. Otwiera je ona, gdy ktoś poda prawidłowe hasło. Gruba Dama denerwuje się, gdy ktoś ją budzi i jest często widywana pijana razem ze swoją najlepszą koleżanką Violet – postacią z malowidła znajdującego się w bocznej sali. Nie jest znane żadne imię Grubej Damy i nie wiadomo czy reprezentuje istniejącą osobę.


Madame Rosmerta – właścicielka i barmanka w pubie Pod Trzema Miotłami.


Aberforth Dumbledore - brat Albusa Dumbledore'a. Właściciel Gospody pod Świńskim Łbem.


Kingsley Shacklebolt – auror, kolega z pracy Nimfadory Tonks. Dobrze zbudowany, czarnoskóry mężczyzna. Za jego cechy charakterystyczne można uznać łysą głowę i złote kółko w jednym uchu. Pracował również jako sekretarz w biurze mugolskiego premiera. Po wojnie został Ministrem Magii.

Ludovic "Ludo" Bagman – szef Departamentu Magicznych Gier i Sportów. W młodości był pałkarzem drużyny Os z Wimbourne i reprezentacji Anglii.

Mafalda Hopkirk – pracownica ministerstwa magii; szefowa Wydziału Niewłaściwego Używania Czarów.

Wilkie Twycross – ministerialny instruktor teleportacji. Niski i stary czarodziej z rzadkimi, postrzępionymi włosami i niemal przezroczystymi brwiami. Cały jest dziwnie wiotki i bezbarwny. Prawdopodobnie to efekt częstych aportacji i deportacji lub na odwrót: jego krucha budowa jest idealna dla kogoś kto często znika. Jest cierpliwy, opanowany i spokojny.


Dolores Jane Umbridge - zawsze się ubiera na różowo, ma mysie włosy, wygląda jak ropucha. Jednak pomimo tego ma głos małej dziewczynki. Została po 7 latach uwolniona z Azkabanu i zatrudniona w Ministerstwie Magii jako zastępca szefa Wydziału Duchów.

Gryzelda Marchbanks - przewodnicząca Czarodziejskiej Komisji Egzaminacyjnej.

John Dawlish - auror.


Garrick Ollivander – wytwórca i sprzedawca różdżek. Posiada sklep na ulicy Pokątnej. Jest uważany za najlepszego wytwórcę różdżek na świecie. Sklep, który prowadzi, istnieje od 382 roku przed naszą erą i od tego czasu był on przekazywany z pokolenia na pokolenie w rodzinie Ollivanderów.


Artur Weasley - syn Septymiusza Weasleya i Cedrelli Black. Jest ojcem siedmiorga dzieci. Pracował dla Ministerstwa Magii w Urzędzie Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli, a potem został szefem Biura Wykrywania i Konfiskaty Fałszywych Zaklęć Obronnych i Środków Ochrony Osobistej. Należy do Zakonu Feniksa. Artur Weasley bardzo interesuje się mugolami, ich wynalazkami i kulturą. Kolekcjonuje mugolskie przedmioty m.in. baterie, gwoździe.


Molly Weasley z domu Prewett - żona Artura Weasleya i matka Charliego, Billa, Percy’ego, Freda, George’a, Rona i Ginny. Siostra zamordowanych – Gideona i Fabiana Prewettów. Ma rude włosy i brązowe oczy.

William Artur "Bill" Weasley – pierworodny syn Molly Weasley i Artura Weasleya. Nosi kolczyk w kształcie kła i ma długie włosy, które wiązał w kucyk. Wysoki, ubrany najczęściej jak na koncert rockowy, na nogach ma buty ze smoczej skóry. W Hogwarcie był prefektem naczelnym. Ma pięciu braci i jedną siostrę. Należy do Zakonu Feniksa. Pracuje dalej w Egipcie dla banku Gringotta jako łamacz klątw.

Charlie Weasley - Po ukończeniu szkoły zaczął pracować w Rumunii, badając smoki, ma również osiągnięcia w ich tresurze.

Percy Ignacjusz Weasley - Po ukończeniu szkoły dostał posadę asystenta szefa Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, a potem zastępował Barty’ego Croucha na tym stanowisku. Potem został młodszym Podsekretarzem Ministra Magii, Korneliusza Knota i kolejnych ministrów.

Avery – po upadku Voldemorta przekonał Ministerstwo, że był pod wpływem zaklęcia Imperius. Po powrocie Voldemorta przyłączył się do swego pana, jednak nie wykonywał zbyt dobrze obowiązków. Już na cmentarzu był torturowany za niewierność, później przekazał Voldemortowi informacje na temat przepowiedni, za co został nagrodzony. Został pokonany w Ministerstwie i zesłany do Azkabanu.

Alecto i Amycus Carrow - rodzeństwo zesłane do Azkabanu po bitwie o Hogwart.

Rudolf Lestrange – mąż Bellatriks Black. W przeciwieństwie do swego młodszego brata, Rabastana, miał brązowe oczy, bujną brodę i śniadą karnację. Został osadzony w Azkabanie za torturowanie Franka i Alicji Longbottomów, ale uciekł podczas masowej ucieczki wraz z innymi sługami Czarnego Pana. Lestrange został złapany w ministerstwie razem ze swoim bratem – Rabastanem.

Rabastan Lestrange – młodszy brat Rudolfa Lestrange i szwagier Bellatriks Black. Tak jak on był w Slytherinie. Był szczupłym mężczyzną o długich, mocno rudych włosach, sięgającyh do ramion. Oczy miał szare, a cerę bladą. Wykazał się nieco większą mądrością niż jego brat, bowiem zacierał ślady, przez co nie udowodniono mu innych przestępstw (np. torturowanie i zabijanie mugoli).


Lucjusz Malfoy – syn Abraxasa Malfoya zmarłego na smoczą ospę. Jest ojcem Draco Malfoya i mężem Narcyzy (z domu Black).

Nott – po powrocie Voldemorta znów stanął po jego stronie. Był pierwszym śmierciożercą pokonanym w Ministerstwie Magii (oszołomiła go Hermiona Granger), następnie został zesłany do Azkabanu

Thorfinn Rowle - Jest to muskularny blondyn o brązowych oczach. Na jego ustach zawsze błąka się złośliwy uśmieszek. Posiada tatuaż na prawym przedramieniu, a jako naszyjnik nosi kieł nawiązany na rzemyk. Wraz z Antoninem Dołohowem pod przebraniem dwóch krzepkich robotników zaatakowali Harry'ego Pottera, Hermionę Granger oraz Ronalda Weasleya w kawiarni przy Tottenham Court Road po tym jak Hermiona wymówiła imię Voldemorta. Nie udało im się pojmać Pottera za co zostali ukarani. Zesłany potem do Azkabanu.

Travers – wysoki, szczupły, o siwych włosach i grubych okularach.


Arnold Yaxley – śmierciożerca o brutalnej twarzy. Uczestniczył w bitwie, w której Albus Dumbledore został zamordowany przez Snape'a. Jest jednym z bardziej znaczących śmierciożerców, szpieg Voldemorta w Ministerstwie Magii, rywal Snape'a i przyjaciel Dołohowa. Jest uczestnikiem drugiej Bitwy o Hogwart, gdzie czeka wraz z Voldemortem na Harry'ego. Błędnie sądził, że Harry nie przyjdzie w ciągu wyznaczonego czasu. Po ponownym rozpoczęciu bitwy, zostaje pokonany przez George'a Weasleya i Lee Jordana. Jest w Azkabanie.


Fenrir Greyback – wilkołak, brał udział w drugiej bitwie o Hogwart, ugryzł Remusa Lupina i Billa Weasleya. Zesłany do Azkabanu.


Scorpius Hyperion Malfoy (ur. w 2006 roku) – syn Dracona Malfoya i Astorii Greengrass. Piąty rok, Slytherin.


Roxanne Weasley – córka George'a i Angeliny. Jej starszym bratem jest Fred Weasley II. Należy do Gryffindoru jak kiedyś cała jej rodzina. Jest na tym samym roku ze swoją najlepszą przyjaciółka, a także kuzynką Lucy Weasley. Roxanne mieszka z rodzicami i o trzy lata starszym bratem w dużym, zadbanym domu na przedmieściach Londynu. Jest trochę zamknięta w sobie, otwiera się tylko przed najbliższymi przyjaciółmi. Gra w jak jej rodzice. Jej ulubionym zajęciem jest przeglądanie rodzinnych albumów. Urodę odziedziczyła po matce Angelinie.


Dominique Weasley – czarodziejka czystej krwi. Jest drugą córką Billa Weasleya i Fleur Weasley (Delacour). Ma starszą siostrę Victoire i młodszego brata Louisa. Urodzona w 2003 roku. Dominque jest podobna do ojca (ruda jak wszyscy Weasleyowie). W Hogwarcie została przydzielona do Gryffindoru. Teraz studiuję Zielarstwo.


Louis Weasley – (urodzony w 17.05.2004 roku) najmłodsze dziecko, a także jedyny syn Billa Weasleya i Fleur Delacour. Ma dwie starsze siostry - Victoire i Dominique Weasley. Tak jak jego ojciec należy do Gryffindoru. Na siódmym roku.


Molly Weasley – starsza córka Percy'ego Weasleya i Audrey Weasley. Ma młodszą siostrę Lucy Weasley. Urodziła się w 2004 roku. Odziedziczyła imię po babci - bardzo odważnej kobiecie, o bardzo troskliwym sercu. Jej dziadkiem jest Artur Weasley. Siódmy rok, Ravenclaw.


Lucy Weasley – młodsza córka Percy'ego i Audrey Weasley. Lucy ma siostrę o imieniu Molly, które odziedziczyła po babci. Trafiła do Gryffindoru, na piąty rok.


Fred Weasley – (urodzony w 2004 roku) syn George'a Weasleya i Angeliny Johnson. Został nazwany na cześć zmarłego brata George'a - Freda, który zginął podczas Drugiej Bitwy o Hogwart (został zabity przez Rookwoda). Ma młodszą siostrę - Roxanne Weasley. Podobnie jak reszta rodziny jest w Gryffindorze. Najlepszy przyjeciel Jamesa Syriusza Pottera II i Louisa Weasleya. Jest na siódmym roku w Hogwarcie.


Victoire Weasley (ur. 2 maja 2000) – najstarsze dziecko Billa i Fleur. Czarodziejka czystej krwi .W jednej ósmej wila. Victoire jest podobna do matki; ma nieziemską urodę i jest w 1/8 willą. Jest bratanicą Charliego, Percy'ego, Georga, Rona, Ginny, Audrey, Angeliny, Hermiony i Harry'ego Pottera. Pracuję w Ministerstwie Magii w Departamencie Magicznych Gier i Sportów.


Hugo Weasley (ur.2008) – najmłodsze dziecko Ronalda i Hermiony Weasley, młodszy brat Rose. Ma kręcone rude włosy oraz brązowe oczy. Jest bardzo podobny do swojego ojca. Do Hogwartu uczęszczał od 2019 roku. Jest na trzecim roku, Gryffindor.


Rose Weasley (ur. 19 września 2006) – córka Hermiony i Rona. Do Hogwartu jechała w 2017 roku, w tym samym, co Albus Potter. Inteligencję, urodę, ambicję, a także stosunek do nauki odziedziczyła po swojej matce. Jej ojciec ma nadzieję, głównie dlatego, żeby okazała się lepsza od syna Draco Malfoya - Scorpiusa. Jest na piątym roku w Hogwarcie w Ravenclaw.


Lily Luna Potter (ur. 2008) – czarodziejka czystej krwi. Córka Harry'ego i Ginny. Ma dwóch starszych braci: Jamesa Syriusza i Albusa Severusa. Pierwsze imię otrzymała po zmarłej matce Harry'ego - Lily Potter, zaś drugie po przyjaciółce Lunie Lovegood. Lily ma rude włosy oraz jasno-brązowe oczy, zupełnie jak jej matka. Podobnie jak Ginny w dzieciństwie, Lily jest zazdrosna, gdy jej starsi bracia udają się do Hogwartu, o czym ona również marzy. Jest uparta a zarazem bardzo wesoła i spokojna. Z wyglądu jest bardzo podobna do swojej matki. Jest na trzecim roku w Gryffindorze.


James Syriusz Potter (ur. 2004) – najstarsze dziecko Harry'ego Pottera i Ginewry Potter (Weasley) (urodzony w 2004 roku). Ma młodszego brata Albusa Severusa i młodszą siostrę Lily Lunę. Imiona prawdopodobnie dobierał mu ojciec; James po tacie i Syriusz po ojcu chrzestnym Harry'ego. Miał podobny charakter jak jego tata (James Potter) i jak ojciec chrzestny jego ojca(Syriusz Black III). Według Ginny James ma charakter po jej braciach: zmarłym Fredzie, George'u i Ronie. Lubi robić żarty, dokuczać innym i "pchać" się w cudzą prywatność. Jest bardzo związany z rodzicami, jednak stara się nie okazywać tego przy przyjaciołach. Będąc na pierwszym roku w Hogwarcie pisał z rodzicami trzy razy na tydzień. Podobnie jak swój ojciec gra w quidditha jako szukający. Jest na siódmym roku, Gryfon.


Albus Severus "Al" Potter (ur. 2006) – czarodziej czystej krwi. Jest drugim dzieckiem Harry'ego i Ginewry Potter. Ma starszego brata Jamesa Syriusza i młodszą siostrę Lily Lunę. Albus jako jedyny z trójki rodzeństwa jest najbardziej podobny do ojca. Ma czarne, potargane włosy i zielone oczy, które odziedziczył po Harrym i zarazem po swojej babci. Odziedziczył imiona po dwóch poległych dyrektorach Hogwartu - Albusie Dumbledore i Severusie Snape. Jest na piątym roku w Slytherinie.

Inni byli Gryfoni: Lee Jordan, Parvati Patil, Dean Thomas, Angelina Johnson, Seamus Finnigan, Katie Bell, Neville Longbottom, Romilda Vane, Harry Potter, George Weasley, Ron Weasley, Ginny Weasley, Hermiona Granger, Oliver Wood.

Inni byli Puchoni: Hanna Abbott, Susan Bones, Justyn Finch-Fletchley, Ernie Macmillan, Zachariasz Smith.

Inni byli Krukoni: Marcus Belby, Terry Boot, Cho Chang, Michael Corner, Anthony Goldstein, Luna Lovegood, Padma Patil.

Inni byli Ślizgoni: Millicenta Bulstrode, Marcus Flint, Gregory Goyle, Dracon Malfoy, Astoria Greengrass. Teodor Nott, Pansy Parkinson, Blaise Zabini.

__________________

*Postacie wymyślone przeze mnie.

3 komentarze :

  1. Strasznie szczegółowy opis głównego bohatera, ja za takimi nie przepadam, jednak to Twój blog. Mam nadzieję, że ciekawie rozwiniesz to opowiadanie. Mnie się nigdy nie udało skończyć żadnego Potterowego opowiadania (a było ich wiele!)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiesz, twoja postać jest strasznie podobna do mojej, ale chyba tylko trochę z charakteru i też zna kilka języków. A po za tym też jest Blackiem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Silver Chain, podesłałabyś linka do bloga lub jakiś tekst, chętnie bym poczytał o kimś podobnym :)

    OdpowiedzUsuń